مشخصات هلدینگ

شرکت بین‌المللی توسعه و مهندسی پارس (هلدینگ پیدکو) با بیش از سه دهه تجربه موفق به‌عنوان یک پیمانکار عمومی (General Contractor) پیشرو و متعهد در اجرای طرح‌های کلان زیربنایی در زمینه‌های مختلف صنایع بخصوص نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو فعالیت می‌نماید. این مجموعه اجرایی با بهره‌گیری از پرسنل بومی کارآمد و مجموعه ماشین‌آلات تخصصی، پروژه‌های عظیمی را در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو به بهره‌برداری رسانده است.

هلدینگ پیدکو ضمن اجرای بدون وقفه پروژه‌ها، همواره هدف متعالی جلب رضایت کارفرمایان و ذینفعان را از طریق ارتقاء سطح کمی و کیفی پروژه‌ها مدنظر قرار می‌دهد.

پیدکو در کارنامه خود احداث پالایشگاه فاز یک پروژه توسعه میدان گازی پارس جنوبی را دارد که یکی از افتخارات کشور در دستیابی به استقلال صنعتی است. این طرح ملی در سال ۱۳۸۳ به بهره‌برداری رسمی رسید.

در حال حاضر انجام خدمات مهندسی، تأمین مواد و تجهیزات، ساخت و نصب و راه‌اندازی به‌صورت (IPC, EPC, EPCC) صنایع بزرگ به‌ویژه پالایشگاه‌های نفت،گاز، پتروشیمی، حوزه‌های انرژی، نیرو و خصوصاً در راستای طرح‌های دانش بنیان و ملی و بین‌المللی فعالیت اصلی هلدینگ را شامل می‌شود.

هلدینگ پیدکو بانام قبلی (سنگ گداز) و با مالکیت کام دولتی در سال ۱۳۶۴ تأسیس گردید و از سال ۱۳۷۵ با تغییر نام به شرکت بین‌المللی توسعه مهندسی پارس (هلدینگ پیدکو) به فعالیت خود ادامه داد و در سال ۱۳۸۸ هلدینگ توسط سازمان صنایع و نوسازی ایران به بخش خصوصی واگذار گردید.

هلدینگ پیدکو با سوابق ممتد در اجرای پروژه‌ها در صنعت نفت،گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو با تکیه‌بر تجربیات گذشته و کوشش و تاش روزافزون پایبند به اجرای دقیق تعهدات خود با رعایت کامل رویه‌ها و استانداردها بوده است.

پیدکو همواره در جهت ارائه کیفیتی برتر در پروژه‌ها و انجام در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بودجه مناسب جلب رضایت مشتریان و کسب اعتماد آنان از طریق ارائه خدمات خاص در تطابق با نیازهای آن‌ها و حفظ همکاری و روابط کاری بلند مدت اهتمام ورزیده است. این هلدینگ با بسیاری از شرکت‌های مهندسی همکاری داشته و عضو فعال انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی (APEC) می‌باشد. در تمام این سال‌ها موانع اقتصادی مانعی بر فعالیت‌های پیدکو به‌عنوان بازیگری مطرح در صنعت نفت،گاز، انرژی و نیرو نبوده است. هلدینگ پیدکو با بیش از سه دهه سابقه در اجرای پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، با دریافت رتبه ۱ صلاحیت پیمانکاری و صلاحیت خدمات مشاوره از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور فعالیت‌های خود را در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ادامه می‌دهد.