حمایت از صنعت و تولید داخلی را با جدیت پیگیری می‌کنیم/۲۸ طرح در حوزه پتروشیمی کشور تعریف شده است

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت: حمایت از صنعت و تولید داخلی را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

مرضیه شاهدایی در بازدید از شرکت آذرآب استان مرکزی با اشاره به ظرفیت این شرکت اظهار داشت: آذراب برای صنعت پتروشیمی یک واحد تولیدی آشناست و باعث افتخار است که چنین صنعتی در کشور فعال است.

وی افزود: هنگامی که صنعت آذرآب آغاز به کار کرد شرکت‌های مشابه آن وجود نداشت اما اکنون شرکت‌های دیگری با این روند نام‌دار شده اند.

شاهدایی تصریح کرد: من و همکارانم با این صنعت و تجهیزات آن آشنا هستیم و با سوابق آن هم آشنایی داریم اما تاکنون فرصت بازدید از این مجموعه به وجود نیامده بود.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلاتی امروزه گریبان‌گیر این صنعت است که باید گفت در برخی موارد کشوری بوده و دلیل آن رکود و شرایط تحریمی و مسایل این چنین است.

وی افزود: حدود ۱۵ سال پیش دوره اوج رشد در کشور عمدتا در صنعت نفت,گاز و پتروشیمی بود, در آن زمان تمام توان آذرآب به کار گرفته شده بود و هنگام اجرای پروژه‌ها و دوران اوج رشد با تاخیر در تحویل سفارش‌ها از سمت آذرآب مواجه بودیم و دلیل این کندی روند حجم بالای سفارشات و نبود شرکت‌های مشابه بود.

شاهدایی تصریح کرد: اکنون با کاهش حجم کار مواجه هستیم و امیدواریم که با شرایط پسابرجام رشد داشته باشیم.

معاون وزیر نفت با اشاره به طرح‌های تعریف شده در این حوزه گفت: در این صنایع حدود ۲۸ طرح تعریف کرده‌ایم که جهشی در صنایع پتروشیمی ایجاد می‌کند.

وی افزود: روابط بین‌الملل باید حسنه باشد و در راستای دستیابی به پیشرفت از ظرفیت سرمایه‌گذاران خارجی استفاده کنیم که یکی از وظایف پتروشیمی حمایت از تولیدات داخلی است و به هرشکلی خواستار حمایت از صنعت داخلی هستیم.

شاهدایی ادامه داد: با فعال شدن پروژه‌ها حجم کار بالا می‌رود و بین تمام شرکت‌های سازنده تقسیم می‌شود و این امر رشد و فعالیت را به دنبال دارد بنابراین نباید تنها به برند شناخته شده اکتفا کرد زیرا که دنیای امروز دنیای تبلیغات است این در حالی‌ است که در داخل و خارج از کشور باید رقابت‌پذیر باشیم به‌طور مثال باید توانایی رقابت با کشوری مانند چین را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی خاطرنشان کرد: این به آن دلیل است که چین با کمترین قیمت تمام شده توانسته بازار را در دست بگیرد.

وی افزود: در ایران سیستم مارکتینگ روند مختص خودرا دارد بنابراین تاکید می‌کنم که تنها اکتفا به برند شناخته شده کافی نیست و صنعت نیازمند تبلیغ است.

شاهدایی بیان کرد: شرکت‌ها باید روند دعوت, ملاقات حضوری با مدیران و برگزاری تورهای صنعتی را اجرا کنند زیرا که مدیران علاقه‌مند به حمایت از ساخت داخلی هستند و باید در این مسیر حرکت کنند.