درباره پیدکو

معرفی شرکت

نام شرکت: شرکت بین‌المللی توسعه و مهندسی پارس (هلدینگ پیدکو)

موضوع فعالیت شرکت: پیمانکاری عمومی نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو

نوع شرکت: سهامی خاص

میزان سرمایه پرداخت‌شده شرکت: یک‌صد و یازده میلیارد ریال ( ۱۱۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰۰ )

شماره ثبت: ۵۶۴۲۹

تاریخ ثبت: ۱۸/۳/۶۴

 

مقدمه

شرکت بین‌المللی توسعه و مهندسی پارس (هلدینگ پیدکو) با بیش از سه دهه تجربه موفق به‌عنوان یک پیمانکار عمومی (General Contractor) پیشرو و متعهد در اجرای طرح‌های کلان زیربنایی در زمینه‌های مختلف صنایع بخصوص نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو فعالیت می‌نماید. این مجموعه اجرایی با بهره‌گیری از پرسنل بومی کارآمد و مجموعه ماشین‌آلات تخصصی، پروژه‌های عظیمی را در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو به بهره‌برداری رسانده است.

هلدینگ پیدکو ضمن اجرای بدون وقفه پروژه‌ها، همواره هدف متعالی جلب رضایت کارفرمایان و ذینفعان را از طریق ارتقاء سطح کمی و کیفی پروژه‌ها مدنظر قرار می‌دهد.

پیدکو در کارنامه خود احداث پالایشگاه فاز یک پروژه توسعه میدان گازی پارس جنوبی را دارد که یکی از افتخارات کشور در دستیابی به استقلال صنعتی است. این طرح ملی در سال ۱۳۸۳ به بهره‌برداری رسمی رسید.

در حال حاضر انجام خدمات مهندسی، تأمین مواد و تجهیزات، ساخت و نصب و راه‌اندازی به‌صورت (IPC, EPC, EPCC)  صنایع بزرگ به‌ویژه پالایشگاه‌های نفت،گاز، پتروشیمی، حوزه‌های انرژی، نیرو و خصوصاً در راستای طرح‌های دانش بنیان و ملی و بین‌المللی فعالیت اصلی هلدینگ را شامل می‌شود.

 

تاریخچه

هلدینگ پیدکو بانام قبلی (سنگ گداز) و با مالکیت کام دولتی در سال ۱۳۶۴ تأسیس گردید و از سال ۱۳۷۵ با تغییر نام به شرکت بین‌المللی توسعه مهندسی پارس (هلدینگ پیدکو) به فعالیت خود ادامه داد و در سال ۱۳۸۸ هلدینگ توسط سازمان صنایع و نوسازی ایران به بخش خصوصی واگذار گردید.

هلدینگ پیدکو با سوابق ممتد در اجرای پروژه‌ها در صنعت نفت،گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو با تکیه‌بر تجربیات گذشته و کوشش و تاش روزافزون پایبند به اجرای دقیق تعهدات خود با رعایت کامل رویه‌ها و استانداردها بوده است.

پیدکو همواره در جهت ارائه کیفیتی برتر در پروژه‌ها و انجام در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بودجه مناسب جلب رضایت مشتریان و کسب اعتماد آنان از طریق ارائه خدمات خاص در تطابق با نیازهای آن‌ها و حفظ همکاری و روابط کاری بلند مدت اهتمام ورزیده است. این هلدینگ با بسیاری از شرکت‌های مهندسی همکاری داشته و عضو فعال انجمن شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشیمی (APEC) می‌باشد. در تمام این سال‌ها موانع اقتصادی مانعی بر فعالیت‌های پیدکو به‌عنوان بازیگری مطرح در صنعت نفت،گاز، انرژی و نیرو نبوده است. هلدینگ پیدکو با بیش از سه دهه سابقه در اجرای پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، با دریافت رتبه ۱ صلاحیت پیمانکاری و صلاحیت خدمات مشاوره از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور فعالیت‌های خود را در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ادامه می‌دهد.

 

چشم‌انداز

هلدینگ پیدکو در نظر دارد با تکیه‌بر سرمایه انسانی خلاق، توانمندی و تجربیات کسب‌شده از پروژه‌های قبل و با توسعه توانایی‌های طراحی مهندسی، خود را برای انجام پروژه‌های دانش‌بنیان، نفت ،گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو به‌صورت (IPC, EPC,EPCC) تجهیز نموده و با ورود به پروژه‌های ملی و بین‌المللی و کسب و افزایش سهم مناسبی از بازار، خود را به‌عنوان یکی از پیمانکاران برتر در ایران و فرامرزی رساند.

 

مأموریت

هلدینگ پیدکو به جهت انجام هر چه‌بهتر مأموریت در راستای برنامه توسعه ششم اقتصادی و سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۰۴ و در قالب برنامه آمایش سرزمینی رسالت سنگینی را بر دوش گرفته که بر این اساس داشتن نگاهی، کاملاً دانش بنیان و دانش‌محور و متکی بر نیروهای متخصص داخلی و جذب تکنولوژی‌های جدید خارجی و انتقال توانمندی‌های داخلی به خارج را همواره در دستور کار خود قرار داده است.

 

خط‌مشی کیفیت

شرکت بین‌المللی توسعه و مهندسی پارس (هلدینگ پیدکو) با مأموریت مدیریت پیمانکاری عمومی به‌منظور مدیریت، طراحی مهندسی، تأمین تجهیزات، اجرا، نصب و راه‌اندازی پروژه‌های در عرصه صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی و نیرو فعالیت می‌نماید. هلدینگ پیدکو با تکیه‌بر تجربیات ارزشمند کسب‌شده، به‌منظور دستیابی به چشم‌انداز شرکت و تأمین انتظارات و خواسته‌های ذینفعان، سیستم مدیریت کیفیت ۲۰۰۸ – ISO9001 و مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط‌زیست HSE-MS را مستقر نموده است.

مقاصد و اهداف کلان شرکت به شرح ذیل باشد:

۱) توسعه و افزایش سهم بازار و دستیابی به بازارهای بین‌المللی

۲) کسب رضایت و اعتماد مشتریان (کارفرمایان) و طرف‌های ذینفع در خصوص مسائل کیفیتی از طریق اجرای به‌موقع و باکیفیت پروژه‌ها و تأمین نظر کارفرمایان و صیانت از حقوق کارفرمایان و پیمانکاران و توسعه نظام‌های ارتباطی با تأمین‌کنندگان

۳) رعایت استانداردهای تعین شده از مشتریان و مراجع قانونی و معتبر ملی و بین‌المللی در خصوص مسائل کیفیتی و رعایت مسائل زیست‌محیطی، ایمنی و بهداشت حرفه‌ای

۴) افزایش اثربخشی و کارایی فعالیت‌ها و استفاده بهینه از منابع و بهبود مستمر و ارتقاء سطح عملکرد و بهره‌وری سازمانی

۵) جلب مشارکت کارکنان، توسعه خلاقیت و انگیزش آنان و آموزش مداوم به‌منظور رشد مهارت‌های کارکنان و ارتقاء آگاهی و اجرای سیستم‌های ارزیابی عملکرد